Od 26.-30. kolovoza u Splitu je održan VII. nacionalni seminar za voditelje formacije hrvatskog nacionalnog bratstva pod motom „Vi ste svjetlo svijeta“ na kojem su prisustvovali i pojedini članovi nacionalnog bratstva Bosne i Hercegovine kao gosti. Cjelokupni program sastojao se od pet predavanja, redovite jutarnje i večernje molitve časoslova, Mise, klanjanja pred Presvetim.
Prvo predavanje je imao mr.teol. Antonio Šarin na temu „Kršćanska molitva prema KKC-u“ kojem je naglasio važnost molitve svakog pojedinačnog framaša, njenog učinka, te ju povezao sa uzdizanjem duše Bogu koja kroz sakramente, Evanđelje, teži ka tome da bude što bliža svome Stvoritelju. Isto tako je naglasio važnost toga da Krist bude na prvome mjestu u životu svakog framaša kako bi uistinu mogli iskusiti ono što je papa Franjo naglasio da je vjera uvijek nešto novo, jer molitva mijenja nas, a samim time i našu okolinu.
Drugo predavanje je imao fra Krunoslav Kolarić na temu „Život u bratstvima kroz različita mišljenja“ gdje je izričito naglašavao potrebu otvorenosti svakog pojedinog člana Frame za sve nove članove te iskrenost koja će izgraditi čvrsto zajedništvo i pomoći nam u rješavanju raznih problema. Istaknuo je važnost toga da ne treba nove članove koje nam dolaze u bratstva zapostavljati, nego uvijek biti spreman na darivanje sebe kako bi se razvio osjećaj voljenosti i prihvaćenosti.
Treće predavanje je održao Ivan Bambir na temu „Društvena uključenost“ koja nudi rješenja, otvara prostor za javnu raspravu te povezuje i uključuje veći broj sudionika. Naveo je oblike društvene uključenosti kao humanitarno djelovanje, društveno zagovaranje te politiku u užem smislu, gdje je istaknuo važnost posjedovanja znanja i određenih financija kako bi takva vrsta uključenosti urodila plodom te ispunila dužnost nas kao vjernika koji su pozvani na to da se aktivno uključimo u javni život sudjelujući u rješavanju društvenih pitanja i problema koji su aktualni.
Četvrto predavanje je održao fra Milan Krišto na temu „Franjevački izvori“, u kojem je pričao o tome kako je započelo sa idejom stvaranja takve zbirke spisa o povijesti i životu sv. Franje Asiškog. Franjevački izvori imaju posebnu važnost što se tiče framaša, jer na temelju njega se obrazuju o franjevaštvu, te se kao takvi koriste i za formaciju onih koji će postati i koji već jesu punopravni članovi Frame.
Peto predavanje je održala Antonela Grgić, na temu „Glasnici Velikog Kralja“ u kojem je sadržajno objasnila način rada sa djecom koja će jednog dana stupiti Framu. Istaknula je važnost komunikacije sa roditeljima te djece, način pristupa svakom pojedincu i iznijela je vlastito iskustvo rada sa jednom takvom grupom gdje je framaše uputila kako bi izgledao jedan takav susret.
Nakon svakog predavanja uslijedio bi rad po skupinama koji je bio jako koristan i još detaljnije upućivao framaše na ono o čemu trebaju voditi brigu u vlastitim bratstvima. Nat takav način framaši su imali priliku naučiti puno toga i razvijati vlastitu kreativnost kako bi, na što bolji način u svojim bratstvima poboljšali rad i doprinijeli što uspješnijem razvitku bratstava. Osim što su imali priliku da se obogate znanjem, kroz pet dana mnogi su stekli nova poznanstva, razmijenili iskustva te su posjetili crkvu i samostan sestara klarisa u Splitu, i crkvu i samostan sv.Franje na splitskoj Rivi u kojem se nalazi tijelo sv. Felicija. Peti dan framaši su se nakon jutarnje sv. Mise uputili svojim domovima.
Marija Jurić